وبلاگ

کدام رنگ شیرآلات را انتخاب کنیم؟

شیرآلات

به لطف پیشرفت تکنولوژی در صنایع تولید شیرآلات اهرمی و کلاسیک امروزه شاهد طیف رنگی وسیعی از این محصول در بازار لوازم بهداشتی ساختمان هستیم.
برخلاف گذشته که تنها شیرآلات با رنگ کروم در بازار یافت میشدند، امروزه رنگ هایی چون سیاه، سفید، طلایی، رزگلد، برنز و مسی نیز متدوال شده اند.

انتخاب بهترین رنگ شیرآلات تنها به سلیقه شما بستگی ندارد. بلکه در کنار آن باید به پاره ای از عوامل مهم دیگر نیز توجه کنید.

زیرا تنها مسئله زیبایی نیست که اهمیت دارد، دوام و پایداری رنگ، پارامترهای مهم تری به حساب می آیند.

برای یک انتخاب عاقلانه شاید بهتر باشد تا ابتدا با انواع رنگ شیرآلات، آبکاری آنها و عوامل تاثیر گذار در پایداری رنگ آشنا شوید.

پرفروش ترین رنگ شیرآلات، کروم است که به دلیل پتانسیل بالا برای ست شدن با سبک های مختلف، قیمت پایین تر و سهولت تمیز کردن طرفداران زیادی دارد.

کروم

 

انواع رنگ شیرآلات

۱٫ شیرآلات کروم براق و کروم مات

پرفروش ترین رنگ شیرآلات، رنگ کروم است که به دلیل پتانسیل بالا برای ست شدن با سبک های مختلف، قیمت پایین تر و سهولت تمیز کردن طرفداران زیادی دارد. از طرفی مقاومت آنها در برابر جریان آب نیز قابل توجه است اما نسبت به مواد شوینده حساس هستند.

 

۲٫ شیرآلات سفید و مشکی

وجه ممیزه این شیرآلات، نوع پوشش آنها است که در دو دسته پودری کوره ای و چینی قرار می گیرند. این پوشش باعث می شود تا لک آب و اثر انگشت بر روی شیر مشخص نباشد. بنابراین تمیز کردن آنها راحت تر از بقیه پوشش ها باشد.

بیشتر بدانید: مزایا و معایب شیرآلات سفید

 

رنگ شیرآلات

۳٫ طلایی و رزگلد

این دو رنگ معمولا در طراحی های مجلل و لاکچری با سبک کلاسیک کاربرد دارند. بادوام ترین تکنولوژی تولید این شیرآلات روش pvd است که باعث می شود تا دوام رنگ بالاتر، تمیز کردن راحت تر و در نتیجه قیمت بالاتری نیز داشته باشند.

بیشتر بدانید: آیا رنگ شیرآلات طلایی مات و براق میرود؟

۴٫ برنزی

رنگ برنزی حالتی مابین سبک سنتی و مدرن را دارد. تمیز کردن آنها راحت است و در برابر فرسودگی ناشی از جریان آب نیز مقاومت خوبی دارند.

عوامل تاثیر گذار در دوام رنگ شیرآلات

۱٫ آبکاری

آبکاری فورتیک: در آبکاری فورتیک، شیرآلات طی سه مرحله در کوره پخته می شوند. تثبیت رنگ در این روش به دمای استاندارد و یکنواخت کوره بستگی دارد. از این مدل آبکاری اغلب برای تولید شیرآلات کروم استفاده می شود.
آبکاری PVD: به روش PVD، آبکاری تحت خلاء و یا تیتانیوم نیز گفته می شود. بدین معنی که شیرآلات در فضایی نزدیک به خلا کامل قرار گرفته و رنگ در اثر تبخیر شدن در این فضا روی سطح شیرآلات رسوب می کند. این روش دوام رنگ بیشتری نسبت به روش فورتیک دارد.
رنگ پودری الکترواستاتیک: این نوع پوشش از نوع غیر فلزی است و به همین دلیل در رنگ های متنوع تری یعنی حتی قرمز، صورتی و غیره نیز یافت می شوند. در هر دو نمای مات و براق قابل تولید هستند. اثر لک آب و چرک انگشت را نشان نمی دهند. اما قیمت بالاترین نسبت به سایر آبکاری ها دارند.
بیشتر بدانید: مقایسه انواع آبکاری شیرآلات

۲٫ جنس

بهترین رنگ شیرآلات

علاوه بر آبکاری جنس شیرآلات نیز پارامتر مهم بعدی برای تاثیرگذاری در دوام رنگ است. بهترین و بهداشتی ترین جنس، آلیاژ برنج است. در گذشته از سرب استفاده می شده که به دلیل خوردگی سریع و ایجاد مشکلات حاد برای سلامتی انسان ها منسوخ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


چهار − 3 =